2014/8: 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı Seçimleri Hakkında Mülahaza - Beytullah İmzaoğlu
#1
CUMHURBAŞKANLIĞI İNTİHABLARINA DÂİR BİR MÜLÂHAZA (1O Ağustos 2014)

       Elhamdülillah. Seçimden evvel şu tweetimle Tayyib Bey'e destek olmuştum. "Aziz vatanı yeniden süper güç yapmak için, bütün Türklere, Müslümanlara, mazlum insanlara yardım etmek için; BenimOyum RTErdoğana" ve Tayyib Bey kazandıktan sonra da şu tweetleri atmıştım. "Kemâlist - Komünist - Terörist + Gülenist ittifakı çöktü. Bâtıl her dâim kaybetmeye mahkûmdur. Elhamdülillah... #ErdoğanTarihYazıyor" , "Tercihimizi yaptık artık bir milimetre dahi bizi ileri götürmeyecek tartışmaları bırakmalı ve ülkemizi daha da yükseltmek için çalışmalıyız." , "Kaybedenin bahanesi çoktur. Kazananın bahanesi yoktur! Kazananın azmi/çalışması vardır. Yaptıkları/Yapacakları/Vaadleri/Hedefleri vardır."

      Seçimlerin yaz tatiline gelmesi ne yazık ki iyi olmadı. Pek çok tanıdığım reylerini kullanmak üzere tatilden dönmediler bendeniz ise pek tabii olarak tatilimi(!) yarıda kesip derhal vatani vazifemi ifa etmek üzere Samsun'dan İstanbul'a geldim ve reyimi kullandım.

      Daha evvelki yazılarımda da ifade ettiğim üzere Türk Devleti'nin başkanlık makamında oturan kimse bütün Türklerin/Müslümanların ve mazlumların lideridir. Devleti idareye talip olanların bu vakıayı bilerek hareket etmeleri iktiza etmektedir. Aksi hâlde adı geçen üç büyük zümreye de ciddi zararları dokunur.

      Osmanlı devrinden sonra Türk devletinin idare makamındaki boşluğu doldurmak dirayeti cihetinden Tayyib Bey'in bütün seleflerine fark attığını ifade ettikten sonra hemen söyleyelim ki "Başkanlık Sistemi"ne geçilmek üzere büyük bir merhale atlatılmış bulunmaktadır. Bununla beraber Türkiye'mizi çok ciddi mes'eleler beklemektedir. Dahili ve harici terör faaliyetleri bunun başında gelmektedir. Gülenistler ile mücadele sonuna kadar devam etmeli ve insan-para kaynakları kurutulmalıdır. Adliye-Askeriye-Maarif-Siyasiye ve akla gelebilecek bütün mahallerden tasfiyeler devam etmelidir. Aksi halde her an arkamızdan hançerlenmek riski ile karşı karşıya kalırız. Zira bunların ne yapacaklarını kestirmek güçtür. Her türlü melaneti irtikab edebilirler.

      Tayyib Bey'in yüküne yük kattık. Allah yardımcısı olsun. İnşaallah Cumhurbaşkanlığı-Başbakanlık ikiliği de ortadan kalkar ve iki başlılığın verdiği maddi-manevi zararlardan tez elden kurtuluruz. MHP ve BBP, Gülenistlerin karakolu haline gelmiştir. Eğer bu iki parti bunların elinden kurtulursa AK Parti'ye destek olacaklarından şüphe etmiyorum. Zira milli ve mukaddes mes'eleler de ayrılık-gayrılık olmaz/olmamalıdır.

      Diğer namzedler hakkında da bir kaç cümle söyleyelim. Ekmeleddin İhsanoğlu'nun namzed yapılması Türkiye siyasetinin geleceği adına ümid vericidir. Çünkü bundan sonra en azından dine soğuk bakmayan kimselerin namzed yapılacağı -Müslüman milletten rey almak için- mecburi görülmektedir. Kim bilir ileride belki Laik CHP bile dindar(!) namzedler çıkarır. Selahattin Demirtaş ise terör partisinin başındadır. Türk devleti buna nasıl göz yumuyor anlamak mümkün değil bu kadar rey alması da hayra alamet değildir. Ciddi manada terörle mücadele edilmelidir. Çözüm vetiresi gereklidir lakin bu doğrudan Müslüman Kürd kardeşlerimizle yapılmalıdır. ASALA artığı terörcüler ile değil. Bununla beraber her işte hayır vardır. Osmanlı devrinde "Ermeni Mes'elesi" vardı gerçekten de hukuki meşruiyet noktasından kefere devletçikleri bizi sıkıştırıyordu. Çözüm vetiresi bize hukuki meşruiyet temin edebilir çünkü teröristler anlaşmaya yanaşmayacaklardır ve tedhiş faaliyetlerine devam edeceklerdir. Hayırlısı olsun.

      Tayyib Bey'in şahsi karizması partisinin de bütün partilerin ve zümrelerin de üzerindedir. Bu seçim bunu net bir surette ortaya koymuştur. Tayyib Bey'den asıl beklediğimiz hususlar ise ehl-i Sünneti ve Osmanlı-Türk-İslâm kültür-medeniyetini muhafaza etmesidir. Allah yardımcısı olsun. Gayret bizden, muvaffakiyet Allah'tandır.

...
İktibaslarınızda bu sayfayı şu şekilde kaynak gösteriniz:
Kaynak: www.Beytullahimzaoglu.com
...

Ve minellâhittevfîk! (Muvaffakiyet Allah'tandır.)
''Esselâmu alâ men ittebe'al hüda'' (Hidâyete tâbî olanlara selâm olsun.)
Beytullah İmzaoğlu
Mazinli
10 AĞUSTOS 2014

...
İktibaslarınızda bu sayfayı şu şekilde kaynak gösteriniz:
Kaynak: www.Beytullahimzaoglu.com
...
Twitter - YouTube - Instagram


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  2018/6: 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Meclis Seçimlerine Dair - Beytullah İmzaoğlu Beytullahimzaoglu 0 316 07-05-2020, 14:41
Son Yorum: Beytullahimzaoglu
  2018/6: 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı Seçimlerine Dair TAHMİN - Beytullah İmzaoğlu Beytullahimzaoglu 0 169 07-05-2020, 14:31
Son Yorum: Beytullahimzaoglu
  2015/11: 1 Kasım Genel Seçimleri Üzerine Bir Mülahaza - Beytullah İmzaoğlu Beytullahimzaoglu 0 231 07-05-2020, 14:26
Son Yorum: Beytullahimzaoglu
  2014/3: 30 Mart Yerel Seçimleri Üzerine Bir Mülahaza - Beytullah İmzaoğlu Beytullahimzaoglu 0 264 07-05-2020, 14:17
Son Yorum: Beytullahimzaoglu

Hızlı Menü: