2018/6: 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı Seçimlerine Dair TAHMİN - Beytullah İmzaoğlu
#1
24 HAZİRAN 2018 İNTİHABLARI EVVELİNDE
23 HAZİRAN'DA YAPTIĞIM DEĞERLENDİRME

      Türkiye gerçekten de -Üstâd'ın dediği gibi- bir açık hava tımarhanesi...

      Bugüne kadar 2011 ve sonrası her seçimde rey(oy) kullandım. Yine aynı yıllarda gerek internet üzerinden gerekse de mektep ve sair çevrelerden iktidar ve muhalif zümreleri müşahede ettim.

      Her seçim evvelinde -kendince- Tayyib Bey'i mağlup ettiğini düşünen, bunun propagandasını yapan ve bunun olacağına inanan bir garip ruh hastası gruplar zuhur ediyor. Bunlar her daim hezimete uğramalarına rağmen bugün de aynı propagandayı yapıyorlar. Kendilerini kendi uydurdukları bir çerçeveye hapsediyorlar ve kendi hayal dünyalarında yaşıyorlar. Kendilerinin hayallerinde yaşamayan insanları ise tahkir ediyorlar! Biz üniversitedeyken 2014 seçimleri sırasında "İşte bitti, kaybedecek, Türkiye'den kaçacak, gidecek, yargılanacak..." diyorlardı. (Tabii o sıralarda onlarla nasıl alay ettiğimi anlatmayacağım.)

      Evvela bir vakıayı bilmek iktiza eder:
Türkiye'de kazanan zümreler her daim hâkim ideolojinin karşısında olanlar olmuştur.
Türkiye'de esasen iki parti vardır: Sisteme anayasanın mecburi maddeleri ile hükmeden CHP ve CHP'nin muhalefeti partisi! Millet 1950den beri tercihini CHP'nin muhalefeti partisine vermiştir. Rey nispetleri ise %60-65'dir.


      Şimdi...
-Tayyib Bey'in kendi kemik reyi %52'dir. 2014 reis-i Cumhurluk seçimlerinde MHP yanında olmamasına rağmen bu nisbeti yakalamıştır.
-Referandumda ise bu millet yine %52lik bir nisbetle Tayyib Bey'in "Başkan" olması için rey verdi! Şimdi bu insanlar Tayyib Bey "Başkan" olsun diye rey vermişken ve henüz çok yeni iken bu seçimde bu kimselerin farklı bir tercihte bulunacağını düşünmek için akıl sınırlarını zorlamak iktiza eder.
-Bugün FETÖ, PKK, PYD ve sair terör zümrelerini yerle bir etmiş bir Tayyib Bey var,
-Bugün MHP'nin yanında olduğu bir Tayyib Bey var...


      Siz hâlâ nasıl bu adamın kaybedeceğine inanabilirsiniz?
AK P.-MHP-BBP bu üçünün bugüne kadar aldığı reyleri toplayın ve %5 puanda düşün! Yine %50 ve üzeri çıkar. Tayyib Bey kendisi bırakmadığı veya hak vâki olmadıktan sonra bu millet onu asla yalnız bırakmaz.


      -Her seçim evvelinde bir ekonomik buhran, iktisadi mes'eleler alıyor başını gidiyor... Bu propaganda ters teper çünkü Tayyib Bey ekonomik buhran çözmüş bir adam! Bir defa buhranı çözen yeni bir buhranı da çözebilir.

      -Milletler taban muhafazakardır. (Dini manada değil!) Meçhul bir gelecek yerine mevcudu muhafaza etmek isterler. O halde yapılan her menfi propaganda mevcud iktidarı kuvvetlendirir.
...


      Parti seçimleri ise yine üç aşağı beş yukarı bellidir. Yukarıda bahsettiğimiz %60-65lik rey Ak Parti, MHP, Hüdapar arasında dağılacaktır. FETÖ İP'inin zuhuru belki %5-7 arası bir puan götürebilir. Bunun dışında bir şey beklemek abesle iştigaldir.
...


      Bir de iktidar cihetinden en kötü senaryoyu düşünelim... Kaybettiler! Bu bile bir şey ifade etmez. Bir oluş kendi kemâlini yakalamadan, zevâline dönmez. 1950'den beri adım adım başlayan ve bugünlere gelen Osmanlı-Türk-İslâm davası mutlak hâkimiyet noktasına ulaşmadan mağlubiyet istikâmetine dönmez.
Bu sabah sağanak yağmur yağdı. Mevsimsiz bir işti, temâdiyet şansı yoktu ve mevsimsiz olan her iş gibi şiddetli ve kısa sürdü.
...


      Asıl muhalefetin hâlini düşünün ve gülün... %35-40 bandında bir reyi kendi aralarında paylaşacaklar... : )
...


      Seçim ikinci tura kalır mı? Bendeniz şahsen ihtimal vermesem de kaldığını farz edelim! O hâlde hiçbirimizin tahmin edemeyeceği bir nisbetle Tayyib Bey çok daha rahat kazanır.
...


      Daha evvel kaleme aldığım 3 makaleyi tekrar paylaşıyorum. Burada ifade edemediğim pek çok hususu o yazılarımda ifade ettim. Lütfen okuyunuz.

İktibaslarınızda bu sayfayı şu şekilde kaynak gösteriniz:
Kaynak: www.Beytullahimzaoglu.com
...

Ve minellâhittevfîk! (Muvaffakiyet Allah'tandır.)
''Esselâmu alâ men ittebe'al hüda'' (Hidâyete tâbî olanlara selâm olsun.)
Beytullah İmzaoğlu
Mazinli
23 HAZİRAN 2018

...
İktibaslarınızda bu sayfayı şu şekilde kaynak gösteriniz:
Kaynak: www.Beytullahimzaoglu.com
...
Twitter - YouTube - Instagram


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  2018/6: 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Meclis Seçimlerine Dair - Beytullah İmzaoğlu Beytullahimzaoglu 0 306 07-05-2020, 14:41
Son Yorum: Beytullahimzaoglu
  2015/11: 1 Kasım Genel Seçimleri Üzerine Bir Mülahaza - Beytullah İmzaoğlu Beytullahimzaoglu 0 221 07-05-2020, 14:26
Son Yorum: Beytullahimzaoglu
  2014/8: 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı Seçimleri Hakkında Mülahaza - Beytullah İmzaoğlu Beytullahimzaoglu 0 257 07-05-2020, 14:21
Son Yorum: Beytullahimzaoglu
  2014/3: 30 Mart Yerel Seçimleri Üzerine Bir Mülahaza - Beytullah İmzaoğlu Beytullahimzaoglu 0 259 07-05-2020, 14:17
Son Yorum: Beytullahimzaoglu

Hızlı Menü: